A szó, ugye, veszélyes fegyver. Magzatkorunkban a hallásunk korán kialakul, tehát felfogjuk környezetünk összes hang és zajingerét. Kicsit más az akusztikus élmény, mert a víz és a szervek tompítják. Mama dúdolása -a nyugalom. Apa éles hangingere, pl. szúrós megjegyzése, hogy azért mosogathatsz, mert terhes vagy, a féltékeny anyós piszkálódása viszont szokatlan dinamikus inger, és erre reagálunk. Támadunk (magunkat, mert nincs más), vagy menekülünk (szorongva elbújunk a méhen belül) vagy alkalmazkodunk. Ezek a hangok, hangsúlyok kódolódnak. Tehát hangsúllyal, hangokkal kémiai válaszreakciókat indítunk be a szervezetünkben.
Később, amikor beszélgetünk, és találkozunk ezekkel az ismerős hangokkal, felidéződnek a kódolt reakciók. Apa felemelt hangjára egyből elmegyünk lefeküdni, míg anya kérlelhet órákig. Ehhez új hangsúlyok és mimikák is adódnak. A kommunikációnk hangsúly és hangszínfüggő. Nem mindegy, milyen a család. Szókimondó, csapkodós, mert akkor az anyázás mögött is átjön a szeretet, és később, ha valaki mosolyogva azt mondja, hogy "úgy utállak" pontosan tudni fogod, hogy szerelmet vall. Ha viszont elfojtós látszatkommunikáció mögött sisteregnek az érzések, akkor az "úgy utállak" arculcsapásként fog hatni és a "menj a francba-t" sem fogja helyesen, "gyere már ide"-ként értelmezni. Pedig a másik a családi mintái szerint a legőszintébben jelzett. Az is megtörténhet, hogy pl. egy férfivel közli egy szókimondó partner, hogy kedves uram, nem bánnám ha jól ........., és lefagy, mint a windows, mert ősagresszióként kezeli a szervezete. Viszont a passzivitásra férfiként reagál.
Modern korunk kitalálta az sms-t, mint kommunikációs eszközt. Az sms kommunikáció, e sorok ihletője, F. Galló Béla szerint, a világ legnagyobb bűncselekménye. Itt az a fő probléma, hogy a terjedelme rövid, tehát nehéz árnyalni, nincs helye a teremtő képzeletnek, viszont a szavak megjelennek saját súlyukkal, és elindítják a válaszreakciót. Ezt a válaszreakciót nem finomíthatjuk az enzimek suttogásával, a mimikánkkal, a hanglejtéssel. A szó, aminek meghatározott energiatartalma van, a maga fehér-fekete módján elindul az éterben. Minden szónak van egy effektív jelentése, egy hozzá kötődő emocionális energiája és egy alapállapota, energiafelvevő képessége.
Ilyenkor az információ olyan erős, hogy elfojtjuk magunkban, mit érzünk, mi állhat a leírt szavak mögött. Kikapcsoljuk a szenzorainkat, uralnak a szavak. Nincs az utállak mögött szeretlek, mert közben elmarad a mosoly, csak az utállak villog a kijelzőn, és hangolja a kémiánkat. Bevillan egy arc, amihez az utállak kapcsolódik, és már megy is válaszként az anyázás. Az is fontos, hogy rengeteg manipulatív szöveg és gesztus áramlik felénk mindenhonnan. Hazug szöveg az őszinteség gesztikulációival és mimikájával. Ez is áthangolja a receptorainkat.
Szóval az sms nem elég terjedelmes műfaj, hogy a mentális energiád megtöltse tartalommal. Ezért nem alkalmas például érzések megbeszélésére, kifejezésére! Vagy ehhez nagyon egymásra hangolódott érzelmi állapot kell. Például egy balhés kapcsolatban, ha a finom érzékelést már párszor össze-vissza keverte egy veszekedés, dacból visszautasítás, inkább elhiszed a menj a francba szöveget, mert nem akarsz csalódni, vagy hülyének látszani. Mert ha erre visszaírod, hogy én is szeretlek - hát ez enyhén rizikós.
Megoldás? Foszd meg az sms-t az alap energiaállapotától. Írj egy tökéletes sületlenséget. Pl: Hablatyulka kumma máma csipicsupi :-) :-) :-).
Ha az érzelmi kapcsolat adekvát, megfelelő reakció fog rá érkezni, mert itt csak a szöveg emocionális tartalma hat. (hacsak nem nyelvész az illető). Ha erre elönti a szívedet a melegség, visszaküldheted a szíves smiley-t.
És most a szabály. Mire, és mikor használhatjuk az sms-t?
Mire jó az sms?
-az elmúlt éjszaka sommás összefoglalására
-egyszavas vallomásra (mentsd el sablonként), előtte küldj egy tapogatózó kérdést, ne ajtóstul menj a házba
-találkozó megbeszélésére, ha nem titkos
-happy birthday típusú üzenetek küldésére
Mire alkalmatlan?
-lelkizésre
-békülésre
-magyarázkodásra
-beszédhelyettesítőnek
-leánykérésre (csak valami nagyon kreatív módon)
-filozofálgatásra, szóval bármire, ami élő szóval jóval könnyebb
Egyszerű, gyakran használt sms mondatok, és valódi jelentésük :-)
Látni sem bírlak, hagyj békén, elegem van, ne válaszolj - valamivel kiborítottál, kérj már bocsánatot, és győzz meg a szeretetedről, olyan bizonytalan vagyok.
Nem tudom, mit érzek - mi lenne, ha te mondanád ki először, olyan ciki.
Ma a barátnőmmel találkozom – nem érdekelsz, bocs.
A héten nem érek már rá, majd hívj – ha nem ettél volna hagymát az első randin és ülsz be egy Kiskegyeddel a WC-re utána, akkor bejönnél, de mindegy, ott vagy, talonban.
Ne hívj többet! – azaz hívj két másodpercen belül!
Olyan édes vagy, úgy szeretlek, de – hagyj már békén!
Olyan nyugodt az életem, amióta nem találkozunk – napi átlag 2 százas csomag zsepit fújok el, és most ezt azért írom, hátha provokálok valami választ.
Épp ideje, hogy beszéljünk kettőnkről – itt nincs más jelentés, ezt a csajok véresen komolyan gondolják.
Nem bírom a romantikát és az érzelgősséget – kivéve Valentin napon, a születésnapomon, ha virágüzlet előtt megyünk el, teliholdkor, naplementekor, stb….
Nem szeretek smst írni – ez már a 47. piszkozat.
Engem sem érdekelsz, mint pasi, de lehetünk barátok – a rohadt életbe, meg akarom a méltóságomat őrizni.