Évekkel ezelőtt kerültek a kezembe Színia, azaz Bodnár Erika könyvei, mert gyermekrajz elemzésekhez rajzos szimbólumokról kerestem irodalmat. ( Az öltözködés mágikus titkai) Ott gyönyörűen leírja a tulipán, rózsa, és az összes Jankovics Marcell: Magyar népmese sorozatból ismert szimbólum jelentését, hogy miért, milyen energetikai védelem miatt hordtak ilyen alakú, színű és mintájú ruhát őseink, és hogy tényleg van reális oka annak, hogy utálom a halálfejes pólót a kamasz lányokon. De most nem erről írnék, akit érdekel, olvassa el a könyvet. Mindenesetre örömmel látom a matyó és kalocsai minták reneszánszát.
Az egyik könyvében, a „Boldogasszony nevében” címűben (mert eléggé rákattantam, és elolvastam majd mindet) olvastam egy akkor nekem elég rázósnak tűnő gondolatot a teremtő szexről.
A bevezető gondolat az volt, hogy Japánban magas pozícióban lévő cégvezető csak boldog családban élő ember (többnyire férfi ) lehet. Hogy miért? Mert tud teremteni. A hangsúly a boldogon….
Azt írta, hogy egy nő életében két szakasz van. A beavatás a gyerekszülés, ami után képes lesz igazán teremteni. Ugye amikor a gyermek növekszik, anyagot materializál a test, elképesztő módon és sebességgel. Idézem, pontosan:
„A beavatás (azaz szülés) után az asszonyok teremtőképessége sokszorosára nő.
Minden gondolat, amit magukévá tesznek, megfogan a méhükben és anyaggá válik. Mai világunk is csak a női erő által jöhetett létre, ha tehát körülnézünk, látni fogjuk, milyen spirituális szinten vannak manapság az asszonyok. Elgondolkoztunk már, hogy a gyermeknemzésen kívül mire jó a szex?
Akármilyen hihetetlen, NEM örömszerzésre. Az öröm csak a mellékhatása.
A szex segítségével a gondolatokat anyaggá tudjuk sűríteni. A közösülés tetőpontján ugyanis megnyílik a tér-idő kapu, ami azt eredményezi, hogy az eddig gondolati dimenzióban létező tervek átkerülhetnek az anyagi dimenzióba, és elkezdődik a megvalósulásuk, anyaggá válásuk. A mellékhatásként megjelenő nagyszerű érzés a téridő-kapu megnyitásával jár, hiszen ilyenkor egy magasabb dimenzióval kerülünk összeköttetésbe. Nem véletlenül kérdezik ilyenkor: " Elmentél?"
Ez nálam - mivel igazi szkeptikus vagyok, aki vizsgálja a dolgokat elfogadás előtt, és nem dogmatikus, aki egy eszméhez ragaszkodik körömszakadtáig, mint a mostani un. szkeptikus mozgalmak - megmondom őszintén, kivágta a biztosítékot.
Mert a gondolat úgy folytatódik, hogy ha egy házasság jó, ott a szex a teremtő folyamat. És a férfiak a nőkkel tudnak teremteni, együtt. Mondjuk, eddig logikus. De azért, mégis, hogy így teremtjük meg az új lakást? Akkor minden jól sikerült egyéjszakás kalandból lenne egy Porsche? Nem győzné a gyár….Nem értettem.
A könyv úgy folytatódott, hogy ha túl sokan használják a csatornát, amúgy mechanikusan, akkor rosszat is lehet vele lehívni. Mint a Csillagkapu filmben. Ez meg már a sci fi kategória…
Az egész kérdést eltettem a szimpatikus, de nem értem mappába.
És akkor jött Balogh Béla új könyve. Az elkezdődött…Ahol leírja, hogy mi kell a valóság létrehozásához. Gondolat, más néven isteni szikra, és érzelem, ami megadja a töltést. A fenti folyamat nagyon nem mindegy, milyen érzelemmel van aláfestve. Ha szerelemmel, akkor jót teremt. Nekem ez így kerek, de kérlek, fogjátok ezt fel eszmefuttatásnak, egy olvasmány kapcsán.